'' PATRZĄC ZAWSZE PRZED SIEBIE , MYŚLĄC O TYM,JAK ZROBIĆ JESZCZE WIĘCEJ, OSIĄGNIESZ STAN UMYSŁU, W KTÓRYM NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH." (Henry Ford)

Moi obserwatorzy

poniedziałek, 25 listopada 2013

WICHROWA WYMIANKA

Pewnego zwykłego poranka,
olśniła mnie myśl pewna: WYMIANKA.!!
Nie taka zwykła,blogowa,
wymianka ta  będzie WICHROWA .

 Marii Wicher zwie się- to Ona
i wcale nie jest tu zmyślona,
Jak wicher na blogi przybywa  
i serce tam swoje odkrywa.
Każdemu wesoło coś pisze,
ja każde Jej słowo wręcz słyszę.
Na końcu co będzie tez wiem:
 "Marii, buziaczki ja ślę".
Transferów się Marii zachciało ,
zrobiłam więc ile się dało.
Przez tydzień byłam oczadziała,
bo nitro niestety tak działa.
Mąż leciał do sklepu po test
 bo nitro narkotyk wręcz jest.
Tłumaczyć musiałam Mu długo,
że koniec z nitrową posługą.
Jest skromna transferów chce pięć,
 lecz więcej ja zrobić mam chęć.
zrobiłam około trzydzieści ,
bo tyle w kopertę się mieści .

Marii też zechciała coś zrobić,
mój domek skromny przyozdobić.
Igielnik poproszę szeptałam,
bo głośniej to wichru się bałam.
Igielnik przepiękny już jest,
cudowny po prostu " the best "
i szpila jest piękna wszpilona,
hafcikiem mocno ozdobiona.
Aniołka tez w paczce przysłała,
tak piękny ,ze dotknąć się bałam .
I jeszcze dla grzecznej dziewczynki,
włożyła do paczki...bobinki!!!!!!
Bobinki ja zawsze mieć chciałam ,
wiec teraz już będę je miała.
Z pietyzmem są wielkim zrobione,
przepięknie są wręcz ozdobione.
To koniec już pewnie myślicie..
nie koniec, grubo się mylicie.
W szpargałach bałagan mam wielki,
dostałam puszkę na pędzelki!!!!!!!!!!!!
 Przepiękna, z koronką ta puszka,
włożyła w nią wiele serduszka.
Oj, Siostro blogowa, w podzięce
wierszykiem tym Ci się odwdzięczę!!!!!!!!!

Na koniec zdjęcia
z tego przedsięwzięcia

prześliczna bombeczka zdobi aniołeczka
Też liscik dostałam uroczy,
spłakały się przy nim me oczy.
ten list to ma  cztery aż strony
od mojej kochanej Art-Bony .



Dlaczego tu dzisiaj inaczej
stroskani zapewne spytacie,
Szanowny i wielki Jan Toni
do rymów mnie takich pogonił!

A teraz transferki dla mojej Sisterki

Szanowni, przybyli tu Goście,
wichrowej wymianki zazdrośćcie.....


Zrobiła się tu wierszolandia
współczuję Wam  szczerze - Yolanda.

I teraz to sprawa już prosta,
POZDRAWIAM,
koniec tego posta!!!!




42 komentarze:

  1. Hehe, ale zabawnie to wyszło :)
    Piękności tylko pozazdrościć :)))))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziekuję, Tobie tez wyszło do rymu....niezła zabawa!

      Usuń
  2. wow.
    Marysine cuda są mi już znane ale Twoje wierszowanie na kolana mnie powaliło ...wow
    aż z podziwu wyjść nie mogę ...
    Yolando droga bierz się za liryczne pisanie wszak w Tobie ukryta poetka :)))
    Masz rację ,trochę Ci zazdroszczę tych cudeniek :(...
    pozdrawiam obie Panie i JanToniego oczywiście :))))))))))))))))))))))))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mistrz tak mi zasugerował...ale to chyba wybryk jednorazowy...dziekuję...

      Usuń
    2. Basieńko kochana może raczej za humorystyczne bo gdzież Jolci dzisiaj do liryki jak pisze same wesołe wierszyki :):):)

      Usuń
    3. Marii!!!!!!!!!
      Życie nasze takie krótkie,
      chodź pójdziemy gdzieś na wódkę!!!!!!!!!!!

      Usuń
  3. Przychodzę do ciebie w podzięce ze skaromny prezent wzięłaś w swe ręce i niech ci służy ta puszka na różne twoje cacuszka , igielnik choć kosmiczny ale za to bardzo magiczny , aniołek to taki wesołek a szpila ozdobna niech zawsze będzie pogodna , bombeczka widzę już zdobi aniołeczka a owijki wiesz wyrzuć swoje stare kijki - następnym razem listu nie będzie to może transferów mi trochę ubędzie w wiadomej sprawie siostrzanej i niech tak na zawsze zostanie buziaczki ślę Marii

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobre, Marii, dobre...może my na stere lata poetkami zostaniemy, ha, ha,ha,buziaczki Ci wielkie slę...

      Usuń
  4. Dziękuję bardzo Maleńka,hi,hi,hi

    OdpowiedzUsuń
  5. Odpowiedzi
    1. Jestem bardzo dziś szczęśliwa,
      że zajrzałaś moja Miła....

      Usuń
  6. Oj, przeczytałem
    ja tutaj wszystko,
    to nie jest wierszyk...
    wielkie wierszysko.
    Tyle o wszystkim
    jest różnych treści,
    że cały transfer
    tutaj się zmieścił.
    Na koniec taka
    moja puenta:
    jak coś wychodzi,
    rób to... pamiętaj.
    LW

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja tylko sklejam rymek do rymu
      nie da się z tego zbudować Rzymu.

      Usuń
    2. Zawsze ze wzrostem
      naszej praktyki,
      to coraz lepsze
      mamy wyniki,
      a usłyszałem
      ja dzisiaj rano,
      że... Rzym od razu
      nie zbudowano.
      LW

      Usuń
    3. Kiedyś pisałam ja listy i liściki
      były to różne i skromne wierszyki.
      Dziś to niestety listów się nie pisze.
      Dzisiaj nad kompem każdy się kołysze.

      Usuń
  7. to wszystko przez moje nazwisko
    gdzie zimno i wicher przybędzie
    zawsze wesoło jest wszędzie
    a gdy juz opusci blogi
    odda się w sen błogi i potem znów od rana
    wstaję niewyspana
    zaraz kompa wączam
    kawę piję i komenty dziewczynom załączam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wicherku,Zefirku, Tajfunie,
      rymować uroczo też umiesz!!!!!!!!

      Usuń
  8. Yolando, Marii - siostry blogowe,
    cóż mam napisać, wytężam głowę,
    chciałam coś z rymem i na wesoło,
    by uszczęśliwić Wszystkich wokoło.
    Byłby ze mnie poeta,
    tylko głowa nie ta.
    Więc kończę te moje dyrdymały,
    upss, jeszcze przydałyby się pochwały.
    Cuda tworzycie, pięknie piszecie,
    szkoda, że spotkać Was mogę tylko w internecie.
    Cmok jak smok :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale fajnie, ale super
      wierszy dziś tu pełen kufer.
      Pragnę powiedzieć przy okazji dzisiaj,
      zazdroszczę Ci bardzo ze strzałeczką misia!!!!

      Usuń
    2. Misio ze strzałką to prosta sprawa,
      choć najpierw była niezła zabawa,
      nim go ściągnęłam na swoją strone,
      to nerwy miałam z lekka spieprzone :)

      A dalej to sie nie da do rymu - wpisujesz w gogle - dodatki na bloga - szukasz kursor - pobierasz kod - wchodzisz na swoim blogu w układ - klikasz w okienko gdzie jest HTML - klikasz tam kod - zapisz i gotowe - działa :)

      Usuń
    3. nie działa u mnie,
      chyba nie umiem
      lata tu jak wydra
      pieprzona klepsydra

      Usuń
    4. Fakt - coś się zacina,
      ale to nie jest moja wina :(

      Usuń
    5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    6. Poczekam do jutra,
      może jej się znudzi
      i mojego misia do życia pobudzi :-))))

      Usuń
    7. Dodatek na bloga
      nie tak łatwo dodać,
      klepsydra czekać każe
      a ja o misiu marzę :-)

      Usuń
    8. Zobacz, jednak dzisiaj
      mam swojego misia!!!!!!!!!

      Usuń
  9. ;-) No proszę jak się tu wesoło zrobiło:-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Odpowiedzi
    1. Jest tez z nami Lalka Pani,
      pobaw z nami się słowami,
      jeśli wierszyk skonstruujesz,
      dobrze z nami się poczujesz.
      Za wizytę Ci dziękuję,
      pięknych lalek gratuluję!!!

      Usuń
  11. To znaczy, że od dzisiaj
    wierszem będziesz pisać?
    Ubawiłam się przy czytaniu
    i rym się pojawił przy pisaniu.
    Pozdrawiam z zaśnieżonych Beskidów

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas śnieżek lekko prószył,
      duszę moją nawet wzruszył,
      ale jednak bardzo szybko
      z ulic miasta mego zniknął.
      Zasyłam Ci pozdrowienia,
      w blogu niczego nie zmieniam.

      Usuń
  12. Gratuluję pięknej wymianki!:)

    OdpowiedzUsuń
  13. ...o rany...
    cóż za artystyczne zmiany!
    hm...a właściwie postęp nie lada
    Yolanda! ...toć Ty i wierszem gadasz...
    ..oj nic tu po mnie niestety
    ni ręce...... ni głowa...o rety!
    nieocenione są Wasze zdolności!
    więc zmiatam :-)......do swojej nicości ........

    uściski M.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie już dziś mi się śniło,
      że widzieć mi Cię będzie miło.
      Kochana i nawet nie zgadniesz,
      wiedziałam,że dzisiaj tu wpadniesz.
      U Ciebie codziennie ja byłam
      bo bardzo za Tobą tęskniłam.
      Cieszę się ,ze stajesz w szranki
      naszej wspólnej rymowanki.

      Usuń
  14. Zaglądam, a tutaj rzeczywiście rymów co niemiara. Czy to po tym nitro takiej weny się dostaje. Nie próbowałam, więc nie wiem :) Jak też widzę miło wszystkich u Ciebie wita świąteczny miś Puchatek :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To dzisiaj tylko takie wierszowanie
      a miś to dzięki Bożenawdaniec
      (drogę Ci pokażę-patrz tu komentarze)

      Usuń
  15. Jestem w rozsypce i nie mogę się pozbierać. Jeszcze chyba nie raz zacznę od początku czytanie. Jesteś niesamowita!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Za to uznania bardzo Ci dziękuję,
      tak rymy sobie klecić tu próbuję..

      Usuń
  16. Uff... zanim tu dotarłam to się naczytałam, wpisów i Twych odpowiedzi, bo dobrze mi z Wami się siedzi... Przy tej "lekturze" się ubawiłam, choć na czas jakiś zaniemówiłam... Pozdrawiam cieplutko, kłaniam się niziutko, buziaczki ślę gorące, jak słońce na łące... Oj! coś mi nie wyszło... :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wyszło świetnie, wyszło bardzo ładnie,
      Nie myslałam Jadziu,,że i Ty tu wpadniesz....,

      dziekuję.

      Usuń